Publiserat på 17 February 2017

juni 2016

Wisteria sidorna 25-26

Rug Clarence-Dash och Albert; köp nu . Pouf Fauxläder Pouf-Land of Nod; landofnod.com . Kasta Lila italienska fiskbens välutrustade hus; wellappointedhouse.com . Vaser Elinda Tall och kort Crate & Barrel; crateandbarrel.com . Pillow Moody Floral-All modern; allmodern.com .

Lantlig charm, sid 32-39

Veranda: Rug Inomhus / Utomhus Trimaran Blå / Vit-Dash och Albert; köp nu . Rottingmöbler -Crate & Barrel; crateandbarrel.com .

Kök: Barstolar (liknande) Franklin med kudde-Wayfair; wayfair.com . Häng French Quarter-Bevolo; bevolo.com . Island -Dillon och Co. engelska antikviteter; dillonandcompany.com . Rep vas -Ställa Space; settingthespace.com .

Matsal : Artwork -D. Morgan Russell; dmorganrussell.com . Matta -Den Rug Merchant; therugmerchant.com .

Vardagsrum : Soffbord -Aiden Gray; aidengrayhome.com . Stolar -Lee Industries; dillonandcompany.com . Rug -AshlyRugs; ashlyrugs.com . Grå vägg måla Lamp Room Grå No. 88-Farrow & Ball; us.farrow-ball.com .

JAG GJORDE det !, sidorna 40-42

Stapling Lounge Chair Mobital-Pelago; pelagopalmsprings.com . Rug Balta Kesswood Blue Chevron Ljusblå rektangulära inomhus / utomhus-Lowes; lowes.com .

Ja, det är samma kök !, sidorna 47-48

Våningen Allen + Roth 4,85-i W x 3,93-ft L rostat Chestnut handscraped Laminat Wood plankor, kylskåp Frigidaire Professional 27,7-cu ft franska Dörr Kylskåp med Dual ismaskin (Smudgeproof), diskmaskin Frigidaire Professional 47-Decibel inbyggd diskmaskin med Flaska tvätt Feature (kladdfritt rostfritt stål), intervall Frigidaire Professional 5-brännare Fristående 5,6-cu ft Konvektion gasspis, mikrovågsugn Frigidaire Professional 1,8-cu ft Over-The-range varmluftsugn mikro med Sensormatlagnings Kontroller-Lowe s; lowes.com . Sjunka Gjutjärn-Kohler; us.kohler.com . Kran(liknande) Serie 400 Single-Handtag Pull Down Spruta Kitchen kran i krom-Home Depot; homedepot.com . Rattar antika järn Knopp # L-PNO836-AL-C, drar antik Iron Cup Pull # L-PN1053-Al-C, skåp gångjärn Pair Inset / Offset ⅜ antik Tenn Gångjärn Självutgående L-H0104AC-AP-O-D. Laglös; dlawlesshardware.com . Bänkskivor Williamsburg Butcher Block Co. 1⅜ x 25” x 8’ LFT Builder lönn bänkskivan, SKU 10.026.541-Lumber Liquidators; lumberliquidators.com . Lamparmatur Franklin Park 8 ½” Wide Galvanisutomhus taklampa-Amazon; amazon.com . vägg~~POS=TRUNCPalladian Blue HC-144-Benjamin Moore; benjaminmoore.com . Skåp lacken Decorator Vit PWN-10-Behr; behr.com .

Clematis, sid 65-66

För mer information om clematis- Barbara Packer, The Climbery, Germantown, NY 12526; 518 / 537-4141; [email protected] . Dan Lång, Brushwood Nursery; gardenvines.com ; turer efter överenskommelse.

Linger Longer, sid 74-80

Trädgård och uteplats design, växtbehållare: Kokodama designs- Sprout Home; sprouthome.com . Garden Designer : Lai Chung; 718 / 501-5838; [email protected] ; 44 Grand St., Brooklyn, NY 11249; 718 / 388-4440; [email protected] ; sprouthome.com . Soffa, matbord, bänkar, stolar, schäslong, bar-aluminium Ones Kings Lane; onekingslane.com . Lanterns- terräng; shopterrain.com . China Garden tabeller , blått och vitt stripe- Porterandmags.com .

Outdoor Living room area: kuddar, blå indigo duk, gul kast på stol, dag säng kuddar - Porterandmags.com . Dag säng kuddar, matbord tallrikar, glas och servetter One Kings Lane; onekingslane.com . Alla utomhus mattor - wayfair.com . Kokodamos-Sprout Home; sprouthome.com .

Inifrån och ut, sid 112-117

Utomhus matbord och chairs- Lillian augusti, lillianaugust.com .

Uteplats pillows- Bungalow Westport Ct .; bungalow.com . Parc Monceau Westport, CT; parcmonceau.com . Alla krukor, urnor, dalar, lyktor, växtmaterial, stenbord bakom couch- terräng; shopterrain.com . Växer på middag Pergola- Wisteria; wisteria.com .

Partitid, sid 118-123

Berry Fresh Brunch: Vit cake stand Marin-Crate & Barrel; crateandbarrel.com . Trä kakan stå Walnut-Food52; food52.com . Kylning rack Koppar-Williams-Sonoma; williams-sonoma.com . Glasmjölkflaskor -shop Söt Lulu; shopsweetlulu.com .

Starry Night: Marble paddel skärbräda -World marknaden, köp nu . Koppar koppar Utbyte Design Co .; yielddesignco.com . Gray kasta Gray Kilm-turkisk-T; turkish-t.com . Blå kasta Indigo Fringe-Furbish Studio; furbishstudio.com . Rock candy Gold-Bakers Party Shop; bakerspartyshop.com .

Sommar Tofflor: Glass scoop Brass-Sir / fru; sirmadam.com . Square glasflaskor , krom pourers, korkar -Keg Works; kegworks.com . Våffla hållare -Kök Restock; kitchenrestock.com . Metall sugrör -West Elm; westelm.com .

Partitid, sid 118-123

Berry Fresh Brunch: Vit cake stand Marin-Crate & Barrel; crateandbarrel.com . Trä kakan stå Walnut-Food52; food52.com. Kylning rack Koppar-Williams-Sonoma; williams-sonoma.com . Glasmjölkflaskor -shop Söt Lulu; shopsweetlulu.com .

Starry Night: Marble paddel skärbräda -World marknaden, worldmarket.com . Koppar koppar Utbyte Design Co .; yielddesignco.com . Gray kasta Gray Kilm-turkisk-T; turkish-t.com . Blå kasta Indigo Fringe-Furbish Studio; furbishstudio.com . Rock candy Gold-Bakers Party Shop; bakerspartyshop.com .

Sommar Tofflor: Glass scoop Brass-Sir / fru; sirmadam.com . Square glasflaskor , krom pourers, korkar -Keg Works; kegworks.com . Våffla hållare -Kök Restock; kitchenrestock.com . Metall sugrör -West Elm; westelm.com .

Lätt gör det, sid 124-129

Inredning: Ondine Karady; ondinekarady.com.

Frukost skrymsle: armatur Sara A83-Canopy Designs; canopydesigns.com . Tabell Saaranin-Design inom räckhåll; dwr.com . Stolar CH24 Y-Stolen i ek med naturlig papercord seat-Suite NY; suiteny.com .

Vardagsrum: Väggfärg Super White OC-152-Benjamin Moore; benjaminmoore.com . Spis sten fält sten i Green Colonial-Southhampton Frimurarna; southhamptonbrick.com . Rug Havelli Saphire-Made Weinrib Atelier; madelinwinerib.com . Stolar Gervasoni Söt 20-Imoderini; imoderini.com . Kuddar på fåtöljer Maya Temple i grädde, kullar och vattendrag i rött-Christian Rathbone; etsy.com/shop/christianrathbone . Hyllor återvunnet trä hyllor designade av Ondine Karady Design; ondinekarady.com , tillverkad av Chris Behan Construction-Chris Behan;chrisbehanconstruction . Sidobord Tamarind Cube, soffbord Fermette i Rökfri Sylvester & Co .; sylvesterathome.com . Golvlampa Marmor Base och Brass-Arteriors; arteriorshome.com . Trä poufs Acacia-Tucker Robbins; tuckerrobbins.com . Soffa Emanuelle-Montauk soffa; montauksofa.com .

Entry: Väggfärg Super White OC-152-Benjamin Moore; benjaminmoore.com . Golv fläck anpassade Chris Behan Construction; chrisbehamconstruction.com . Bench Cisco Home-ABC Carpet och Home; abchome.com . Konstverk Ille Arts; illearts.com . Credenza fyra dörren Låg Blackened Steel med oxiderade Maple dörrar-Tod Von Mertens; todvon.com . Spegel tappning industriell ram spegel-Home Nature; homenature.com . Purple Runner liknande stilar abailable-inredare; homedecorators.com .Tan korg med tassles- Etsy; prairiestmercantile .etsy.com.

Sovrum: sänggavel specialdesignade av Ondine Karady; ondinekarady.com , tillverkad av Brulhardt ; brulhardt.com . Sänggavel tyg Sashiko-Donghia; donghia.com . Bakgrund Madagaskar Course Natural-Donghia; donghia.com . Fönster behandlingar Frida i Lagon, 4710-04 från Manuel Canovas-Cowtan & Tout- cowtan.com . Konstverk Ille arts- illearts.com . Duvet Krusad rand i Ivory / Black Coyuchi; coyuchi.com . Ark -Serena & Lily; serenaandlily.com . MattaWestley i rosa och orange-Madeline Weinrib Atelier; madelinewinerib.com . Väggfärg Super White OC-15-Benjamin Moore; benjaminmoore.com . Marble lampa, orange Chevron kudde, rosa broderad kudde liknande stilar tillgångar Gansett Lane; gansettlane.com . Blå korg med tassles- Etsy; prairiestmercantile .etsy.com.

Däck: Table Larksupr, stolar Malibu i naturlig teak, soffa, armshairs, soffbord Beleveder i naturlig teak-Restoration Hardware; rh.com . Pouf Kew Dhurrie-West Elm; westelm.com . Kuddar liknande utformar tillgängligt-Gansett Lane; gansettlane.com . Throw- World Market; worldmarket.com . Vin Pasanella och Son; pasanellaandson.com . Tofs halsband Bali Prayer tassles-Nibimtk; nibimtk.com .

Källare lekrum: Cork golv Struata i naturlig av Globus Cork-kork golv; corkfloor.com . Takplattor Easy Elegance gränsen i vita Armstrong; armstrong.com . Rug kakel Made du tittar i Orange och Bone-FLOR; flor.com . Soff- Modern studio inredningsartiklar; modernfurnishings.com . Soffa tyg Chella Tussah lapis utomhus-Romo; romo.com . Soffbord Pebble-Centralstationen; centralstationinteriors.com . Sidobord Geo Pall-Jayson Home; jaysonhome.com . Kartan- Världskartor Online;worldmapsonline.com . Väggfärg Super White OC-152-Benjamin Moore; benjaminmoore.com .

BHG ATAVISM 1987 TOTALT RAD, sid 164

Ljushållare Asymmetriska by Lukas Peet för Umbra Skift-A + R Store; aplusrstore.com . Flask vaser Beach filt och Oxer-granit; workshop-thegranite.com . Bakgrund 90 Basic-Chasing Paper; chasingpaper.com . Rug Made du tittar upp i kricka-FLOR; flor.com . Kuddar Sammanfattning kuddar i Mint och rosa-Land of Nod, köp nu . Rätter Cooper Hewitt Spinne Kaffe Koppar och Coupe plattor-notNeutral; notneutral.com .

Ta långa uppfattning sidor N2-N10

Matsal: Tabell Reclaimed Elm Plank-Pizitz Home and Cottage; pizitzhomeandcottage-style.com . Stolar Colt Sele Hög i Tumeric-O & G Studio; oandgstudio.com . Överljus -Circa Belysning; circalighting.com .

Vardagsrum: Soffa Ashley-Curran Home; curranhome.com . Rug -West Elm; westelm.com . Metallstol Grandin Road; grandinroad.com .

Källare familjerum: Table sed. Kartan- Surface View; surfaceview.co.uk . Gul bänk -Crate & Barrel; crateandbarrel.com . Gula avföring -Industry väst; industrywest.com . Soffa surround lacken Tin Man C2-456-C2 Paint; c2paint.com . Kasta Nixon-Jonathan Adler; jonathanadler.com . Ottoman CurranHOME; curranonline.com .

Kök : Armatur Circa Belysning; circalighting.com . Island lacken Manor House Gray nr 265-Farrow & Ball; us.farrow-ball.com . Diskbänk -Kohler; us.kohler.com . Kran -Rohl; rohl.com . Pallar Marais-Industry West; industrywest.com .

Mästaren badrum: Kranar Axor-Hansgrohe; hansgrohe-usa.com . Hängande herrnhutstjärna-Circa Lighting; circalighting.com . Tub -Sunrise tema; sunrisespecialty.com . Lampetter -Circa Belysning; circalighting.com . Golv basalt 12x24 kakel. Knoppar föryngring Hårdvara; rejuvenation.com . Sänkor Catherine-Kohler; us.kohler.com . Mattor West Elm; westelm.com .

Barn bad: Yellow avföring West Elm; westelm.com . Skåp lacken Primavera C2-164-C2 Paint; c2paint.com . Häng -Schoolhouse Electric; schoolhouseelectric.com . Diskbänkar Aquamedia # 5062-La Cava; lacava.com . Knoppar -Rejuvenation hårdvara; rejuvenation.com .

Girl sovrum: Wall färg Brassica 271-Farrow & Ball; us.farrow-ball.com .